Facebook

Cennik » WYBIELANIE

Wybielanie poza gabinetem 950 zł
Wybielenie dwóch łuków w gabinecie1850 zł

Dentysta Warszawa-Mokotów – ceny: wybielanie zębów

Piękny uśmiech to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Śnieżnobiałe zęby są marzeniem każdego z nas. Z tego powodu w drogeriach roi się od past wybielających, które obiecują osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Niestety większość tego typu produktów zawiera szkodliwe substancje, a wybielenie szkliwa sięga najwyżej 2 tonów. Finalnie traktowane tego typu preparatami zęby stają się osłabione, podczas gdy ich kolor wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Z tego powodu zalecamy profesjonalne wybielanie zębów przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz sprawdzonych produktów stomatologicznych. Zabiegi wykonywane pod kontrolą stomatologa charakteryzuje wysoka skuteczność wybielania szkliwa, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa.

Wybielanie zębów u stomatologa i w domu – możliwości

Istnieją dwie metody wybielania zębów, które polecamy naszym pacjentom:

  • wybielanie w gabinecie stomatologicznym,
  • wybielanie poza gabinetem stomatologicznym.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym polega na zabezpieczeniu dziąseł i użyciu wysoko stężonego preparatu marki OPALESCENCE ENDO (dla zębów martwych) oraz WHITENESS SUPER ENDO 37%. Już po pierwszym zabiegu można uzyskać efekt wybielenia zębów nawet o kilka odcieni.

Druga metoda, która polega na wybielaniu zębów poza gabinetem stomatologicznym, zaczyna się od pobrania wycisku dolnej i górnej szczęki pacjenta. Dzięki temu powstaje silikonowa nakładka, którą pacjent zakłada w domu, przy uprzednim zastosowaniu preparatu wybielającego PHILIPS ZOOM NITE WHITE 16% oraz D/SENSE CRYSTAL do zębów wrażliwych. Nakładkę można nosić zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Obie metody wybielania zębów stosowane przez naszych specjalistów, zaleca się wykonywać po osiągnięciu 18. roku życia. Warto zaznaczyć, że wybielanie zębów nie jest wskazane w przypadku problemów z dziąsłami (krwawienie, stan zapalny, odsłonięte szyjki). Podczas stosowania nakładek istotne jest również, aby lekarz dentysta prowadził stały nadzór nad procesem, poprzez regularne wizyty kontrolne.

Dobór rekomendowanego sposobu wybielania jest uzależniony od stopnia i rodzaju przebarwienia zębów oraz wypełnień stosowanych w przeszłości. Często przed podjęciem zabiegu wybielania zębów zaleca się przeprowadzenie piaskowania oraz usunięcia kamienia nazębnego, a także zabiegu fluoryzacji ok. 1-2 tygodni przed wybielaniem. W przypadku, gdy zęby są mocno zniszczone, proponujemy rekonstrukcję szkliwa oraz ewentualną wymianę uzupełnień posiadających żółte zabarwienie.