Facebook

Cennik » WYBIELANIE

Wybielanie poza gabinetem  950 zł
Wybielenie dwóch łuków w gabinecie 1850 zł

Piękny uśmiech to podstawa atrakcyjnego wyglądu. Śnieżnobiałe zęby są marzeniem każdego z nas. Z tego powodu w drogeriach roi się od past wybielających, które obiecują osiągnięcie satysfakcjonującego efektu. Niestety, większość tego typu produktów zawiera szkodliwe substancje, a wybielenie szkliwa sięga najwyżej 2 tonów. Finalnie, zęby stają się osłabione i z pewnością nie zachwycają bielą.

Z tego powodu zalecamy wybielanie zębów przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz produktów sprawdzonych producentów. Bonelli Dental oferuje wysoką skuteczność wybielania szkliwa, przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa podczas zabiegu.

Istnieją dwie metody, które polecamy naszym pacjentom:

  • wybielanie w gabinecie stomatologicznym
  • wybielanie poza gabinetem stomatologicznym

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, polega na zabezpieczeniu dziąseł i użyciu wysoko stężonego preparatu marki OPALESCENCE ENDO (dla zębów martwych) oraz WHITENESS SUPER ENDO 37%. Już po pierwszym zabiegu, można uzyskać efekt wybielenia zębów nawet o kilka odcieni.

Druga metoda, która polega na wybielaniu zębów poza gabinetem stomatologicznym, zaczyna się od pobrania wycisku dolnej i górnej szczęki pacjenta. Dzięki temu powstaje silikonowa nakładka, którą pacjent zakłada w domu, przy uprzednim zastosowaniu preparatu wybielającego PHILIPS ZOOM NITE WHITE 16% oraz D/SENSE CRYSTAL do zębów wrażliwych. Nakładkę można nosić zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Obie metody wybielania zębów stosowane przez naszych specjalistów, zaleca się wykonywać po osiągnięciu 18-ego roku życia. Warto zaznaczyć, że w przypadku problemów z dziąsłami (krwawienie, stan zapalny, odsłonięte szyjki), należy wstrzymać się z zabiegiem. Podczas stosowania nakładek, istotne jest odbywanie wizyt kontrolnych.

Dobór rekomendowanego przez nas sposobu wybielania, jest uzależniony od stopnia i rodzaju przebarwienia zębów oraz wypełnień stosowanych w przeszłości. Często przed podjęciem zabiegu wybielania zębów, zaleca się przeprowadzenie piaskowania oraz usunięcia kamienia nazębnego oraz przeprowadzenia zabiegu fluoryzacji 1-2 tygodnia przed wybielaniem. W przypadku, gdy zęby są mocno zniszczone, proponujemy rekonstrukcję szkliwa oraz ewentualną wymianę uzupełnień posiadających żółte zabarwienie.