Facebook

Cennik » PROTETYKA

Korona porcelanowa (ząb szlifowany) 800 – 1000 zł
Korona pełnoceramiczna 1200 – 1500 zł
Korona porcelanowa klamrowa (plus cena zamka) 900 zł
Licowanie zamków kompozytem 200 zł
Wkład koronowo-korzeniowy 400 – 500 zł
Korona porcelanowa na metalu szlach (plus cena metalu) 900 zł
Korona akrylowa 350 zł
Korona tymczasowa 150 zł
Proteza szkieletowa 1600 – 1800 zł
Proteza szkieletowa klamrowa 2000 – 2500 zł
Proteza całkowita akrylowa  1300 – 1400 zł
Proteza całkowita acetalowa, elastyczna 1600 – 1800zł
Punkt w protezie 100 zł
Naprawa protezy z wyciskiem 150 zł
Podścielenie protezy całkowitej 300 zł
Wymiana uszczelki w zamku 100 zł
Wymiana zamka w protezie szkieletowej (plus cena zamka) 170 – 200 zł
Siatka wzmacniająca 170 – 200 zł
Belka wzmacniająca 350 zł
Szyna relaksacyjna 350 – 400 zł
Szynowanie mat. Fibroglass za 1 pkt 250 – 400 zł
Most z włókien szklanych 1200 zł
Zdjęcie lub doklejenie korony 150 – 200zł

Dentysta Warszawa-Mokotów – ceny: protetyka dentystyczna

Protetyka jest działem stomatologii, który zajmuje się przywracaniem anatomicznych warunków zgryzu poprzez uzupełnianie ubytków oraz masywnych uszkodzeń w uzębieniu. Mogą być one następstwem urazu, choroby bądź naturalnych procesów fizjologicznych. Protetyka dentystyczna jest niezwykle ważną częścią stomatologii, bo każdy brak w uzębieniu odbija się na całym układzie gryzienia i w związku z tym wymaga jak najszybszego uzupełnienia.

Zanim wdrożony zostanie indywidualny plan leczenia, pacjent konsultowany jest z ortodontą, endodontą, chirurgiem szczękowym bądź periodontologiem. Konsultacja pozwala dobrać najlepszą metodę protetyczną.

Protetyka dentystyczna – zakres usług Bonelli Dental

Do odtworzenia uzębienia stosowane są uzupełnienia protetyczne stałe, ruchome i kombinowane. Do protez stałych zaliczamy korony i mosty: metalowe – lane, licowane porcelaną lub pełnoceramiczne. Protezami ruchomymi są m.in. protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe, acetalowe.

Mosty wykorzystuje się zwykle do odbudowy braków międzyzębowych. Zakotwiczane są na zębach własnych pacjenta (lub implantach stomatologicznych). Most składa się z koron protetycznych połączonych z przęsłem (przęsłami), czyli sztucznymi zębami zastępującymi naturalne uzębienie. Dzięki mostom pacjent ponownie może gryźć, lepiej i łatwiej mówi i oczywiście może ponownie cieszyć się pięknym uśmiechem.

Koroną protetyczną nazywamy natomiast uzupełnienie odbudowujące zniszczoną koronę zęba. Jej wykonanie zaleca się najczęściej w przypadku znacznych ubytków próchnicowych, złamań korony, podwyższenia zwarcia (starte zęby) oraz ze względów estetycznych, gdy tkanki korony zęba są przebarwione. Korony mogą funkcjonować samodzielnie lub wchodzić w skład mostu. Do zadań koron należy przejęcie funkcji naturalnych twardych struktur zęba. Do wyboru mamy koronę pełnoceramiczną, porcelanową i porcelanową klamrową. Ostatnie z wymienionych stosuje się bardzo szeroko, m.in. do naprawy zębów odstających, pękniętych, zwężania szczelin międzyzębowych. Są one chętnie wybierane ze względu na naturalny wygląd, wyższymi walorami estetycznymi odznaczają się jednak korony pełnoceramiczne.

Protezy ruchome – protetyka dentystyczna

Podstawowym uzupełnieniem ruchomym jest proteza. Wyróżniamy protezy szkieletowe, szkieletowe klamrowe i protezy całkowite, akrylowe, acetalowe, nylonowe, termosens itp. Protezy szkieletowe wykonuje się u pacjentów, u których braki zębowe są zbyt rozległe, by uzupełnić je mostem. Jest to częste rozwiązanie u osób z paradontozą. Konstrukcję protezy stanowi metalowy szkielet z klamrami i cierniami. Klamry utrzymują protezę, a ciernie opierają się na powierzchniach żujących zębów.

Ubytki w uzębieniu to kwestia nie tylko estetyczna. To przede wszystkim problem z wydolnością żucia, zaburzenia w czynności stawów skroniowo-żuchwowych czy przesuwanie się innych zębów. Nasza klinika stomatologiczna oferuje profesjonalne leczenie związane z odbudową i uzupełnieniem uszkodzonych i brakujących zębów. Zapraszamy do zapoznania się z listą oferowanych usług i zabiegów oraz ich przybliżonym cennikiem.