Facebook

Cennik » INNE

RTG50 zł
Pantomogram100 zł
Wizyta u innego lekarza (zdjęcie szwów)100 zł

 

Gabinet stomatologiczny Warszawa-Mokotów – usługi dodatkowe

 

Gabinet stomatologicznyBonelli Dental oferuje możliwość wykonania zdjęć RTG oraz RTG pantomograficznych na miejscu, w siedzibie kliniki. Usługi RTG przeznaczone są zarówno dla pacjentów Bonelli Dental, jak i osób z zewnątrz. Nasi stali pacjenci liczyć mogą jednak na atrakcyjne, przygotowane specjalnie dla nich ceny.

Badanie RTG – stomatolog

Zdjęcia RTG ułatwiają postawienie prawidłowej diagnozy oraz dobranie właściwych środków leczenia. Jest to często stosowana metoda w nowoczesnej stomatologii. Badanie przebiega sprawnie, jest bezbolesne, a dzięki zminimalizowaniu dawki promieniowania nie trzeba obawiać się skutków ubocznych.

Najczęściej wykonuje się zdjęcie RTG punktowe, obejmujące od 1 do 3 zębów. To najmniej skomplikowane badanie tego typu, przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym. Nie wymaga nawet wstawania z fotela dentystycznego. Zdjęcia tego typu wykonuje się zwykle u pacjentów w celu zdiagnozowania próchnicy, zmian w obrębie kości lub przed leczeniem kanałowym. Dostarczają one informacji o koronie i korzeniu zęba, jak również fragmencie otaczającej kości. 

RTG pantomograficzne – lekarz dentysta

Badanie pantomograficzne, często potocznie (choć niepoprawnie) zwane panoramicznym, jest zdjęciem wszystkich zębów, kości szczęki, zatok szczękowych, stawów skroniowych oraz żuchwy. Klinika stomatologiczna Bonelli Dental wyposażona jest w specjalny aparat, który umożliwia wykonanie takiego właśnie zdjęcia. Umieszczony jest on w osobnym, specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Na czas badania pacjent musi zagryźć uchwyt, dłońmi chwycić poręcz i stać nieruchomo. Takie ustawienie pozwala na ustabilizowanie ciała, niezbędne dla otrzymania wyraźnego zdjęcia. Ponadto pacjent zakłada na siebie specjalny fartuch ochronny, wykonany z gumy ołowiowej. Jeśli istnieje konieczność wykonania tego badania u dzieci, zalecamy ponadto nakładanie osłon na szyję.

Zdjęcie pantomograficzne wykonane w klinice stomatologicznej Bonelli Dental nagrywane jest na płytę CD. Wykonuje się je u pacjentów z urazami szczęki, w trakcie planowania leczenia ortodontycznego, przed usunięciem zębów (szczególnie ósemek) czy założeniem implantów stomatologicznych. Ponadto warto wykonać je w przypadku głębokiej próchnicy zębów, chorób przyzębia, kamicy ślinianki podjęzykowe i podżuchwowej oraz podejrzeń nieprawidłowości w budowie korzeni zębów.

Zdjęć RTG nie wykonuje się u kobiet w ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Podobnie w przypadku osób, u których zdiagnozowano czynne nowotwory. Unika się także wykonywania tych badań u dzieci i nie zaleca się przeprowadzać ich zbyt często u osób dorosłych.